CYKLOHRÁTKY – I VAŠE KOLO MĚLO DUŠI

V sobotu 16. dubna ožil areál CVČ Hrubínka několika desítkami malých cyklistů. Vůbec poprvé se zde totiž konaly Cyklohrátky – akce pro všechny příznivce cyklistiky, děti a jejich rodiče.

Návštěvníci si mohli na připravených stanovištích vyzkoušet, jak dobře ovládají své kolo a pokořit tak všechny záludné překážky v jízdě zručnosti. Potrápili také svoji paměť, když se snažili ve vymezeném čase zapamatovat co nejvíce z cyklistického vybavení a doplňků. Své znalosti předvedli také při poznávání dopravních značek, kde mnozí, i malí cyklisté, příjemně překvapili. Mezi oblíbená stanoviště patřilo také couvání podle zrcátka a nafukování cyklistické duše na čas.

Nechyběla ani ukázka městské policie. Děti se mohly potkat se strážníky, kteří je podrobili dopravnímu testu. Za odměnu se návštěvníci mohli podívat do policejního auta, zazpívat si do megafonu a dokonce pustit sirénu.

Mnozí soucítili s podřeným cyklistou, když však zjistili, že se jedná pouze o figuranta a ukázku první pomoci, zhluboka si oddechli. Základní první pomoc a resuscitaci si pod odborným dohledem lektorů z Rescueteamu mohli vyzkoušet jak děti, tak jejich rodiče.

Zejména pro rodiče bylo připraveno také stanoviště zaměřené na servis kola, kde si mohli například vyzkoušet lepení a výměnu duše.

Děkujeme všem spolupracovníkům a sponzorům, za jejichž podpory se mohla akce uskutečnit. Všem cyklistům přejeme mnoho šťastných kilometrů a těšíme se na další setkání na Cyklohrátkách v příštím roce.

Za podporu děkujeme také Kraji Vysočina, Městu Třebíč, Městské policii a firmě TWIN sport.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.